Absoliuta pristato naujieną: Alfa Laval CB24 šilumokaitis – kondensatorius.

Alfa Laval ir toliau plečia lituotų plokščių šilumokaičių portfelį, pristatydama naujieną: Alfa Laval CB24 šilumokaitis – kondensatorius.

CB24 yra pirmasis specialus kondensatorius rinkoje, kuris buvo optimizuotas specialiai R290 (angl. propane R290), o jo konstrukcija suteikia beprecedentį mažą šaltnešio įkrovą kartu su padidintu šiluminiu efektyvumu. Dėl to CB24 siūlo galimybes sumažinti neigiamą poveikį aplinkai gaminant ir eksploatuojant komercines šaldymo sistemas ir žemės šilumos siurblius (GSHP)

„Perėjimas prie šaltnešių, turinčių mažesnį poveikį klimatui, šiuo metu yra pagrindinė šildymo ir vėsinimo tendencija“, – Fredrik Ekström, „Alfa Laval“ lituotų ir sudėtinių šilumokaičių verslo padalinio prezidentas. „Turėdamas vos 3 GWP, propanas tapo įdomia galimybe daugeliui gamintojų. Palyginimui, R407C, šiandien dominuojančio šaldymo skysčio komerciniame šaldyme, GWP yra didesnis nei 1700, todėl šią tendenciją lengva suprasti.

Tačiau propano ar R290 naudojimas neapsieina be praktinių ir techninių iššūkių. Labai degiojo alkano saugos sumetimais kai kuriuose regionuose buvo priimtos taisyklės, kurios riboja leistiną šaltnešio kiekį tam tikrose srityse.

„CB24 tikslas buvo įveikti šiuos iššūkius atliekant kai kurias šildymo ir aušinimo užduotis, kai R290 naudojimas taps vis kritiškesnis“, – tęsia Fredrikas Ekströmas. „Tai padarėme pritaikydami kai kurias unikalias„ Alfa Laval “sukurtas naujoves kaip ilgametę šių programų patirtį. Tai suteikė mums specialų kondensatorių, kuris sėkmingai pritaikė aušalo apribojimus, susijusius su propano veikimu, neprarandant šiluminio efektyvumo “.

150 g ir mažiau

Pagrindinis „CB24“ kūrimo sėkmės elementas buvo „Alfa Laval“ „FlexFlow ™“: patentuota plokščių projektavimo technika, leidžianti kanalų asimetriją pritaikyti konkretiems poreikiams. „FlexFlow“ leidžia padidinti turbulenciją ir optimizuoti slėgio kritimą, atsižvelgiant į jūsų konkrečią paskirtį. Todėl CB24 gali užtikrinti labai efektyvų šilumos perdavimą veikiant žemesniam nei anksčiau propano lygiui.

„Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, CB24 lengvai laikosi griežtų taisyklių kai kurioms komercinėms šaldymo sistemoms, kuriose propano kiekis ribojamas iki 500 g”, – aiškina Fredrikas Ekströmas. „” Tačiau tai dar ne viskas. CB24 netgi gali atitikti kur kas griežtesnius reikalavimus GSHP, kurio Europoje yra tik 150 g šaltnešio ”

Kitas svarbus „CB24“ bruožas buvo „Alfa Laval“ sukurtas „PressureSecure“ dizainas, kuris optimizuoja šiluminių, mechaninių ir medžiagų savybių santykį, kad būtų patenkintos su R290 susijusios slėgio apkrovos. Tai daro šilumokaitį patvaresnį, ypač aplink sujungimo vietas, kurios dėl slėgio gali būti labai jautrios dilimo problemoms.

Mažas GWP + didelis efektyvumas = maksimalus patvarumas

„Naudojant CB24, galimybė naudoti propaną su sumažintu etaloniniu šaltnešio įkrova yra tik pusė darbo“, – sako Fredrikas Ekströmas. „Gebėjimas pagerinti šiluminį efektyvumą taip pat sukurs naujų energijos taupymo galimybių daugeliui mūsų klientų.”

Vienas pagrindinių pavyzdžių yra komercinės šaldymo sistemos, susijusios su vertikalios šaldymo spintelėmis. Taikant programas, kur anksčiau reikėjo iki trijų kondensatorių, dėl labai didelės talpos bus galima naudoti tik vieną CB24 kondensatorių.

„Geoterminio panaudojimo rezultatai yra tokie pat teigiami“, – apibendrina Fredrikas Ekströmas. „Mes jau sumontavome savo pirmuosius GSHP CB24 kondensatorius Pietų Europoje. Klientas pranešė, kad tiek žemas faktoriaus lygis, tiek didelis sistemos efektyvumas, nukreipiantis šį sprendimą toli į priekį nuo dabartinių sprendimų”.