Po bet kokių montavimo ar remonto darbų reikia sistemas testuoti. Tai vandentiekių ir talpų patikra, nuotėkio vietų nustatymas bei pratrūkimų šalinimas.
Kaip atliekamas testavimas? Kartais tenka išgirsti „Ai, mes užpildome sistemą iš vandentiekio ir žiūrim ar nelaša“. Iš pirmo žvilgsnio atrodo gal ir gerai. Pigu – nereikia aparato. Greitai – užpildai iš vandentiekio ir jeigu nelaša taip ir paliekam. O kas jeigu laša, arba dar blogiau – užpildėm ir pratrūko? Kaip „nuimti“ slėgį, kur nuleisti vandenį?
Tam kad išvengtume problemų turime naudoti rankinius arba elektrinius sistemų testavimo siurblius. ROTHENBERGER siūlo keletą testavimo siurblių modelių.

RP 50-SRP 50-S – tvirtas siurblys vandentiekių ir talpų iki 60 bar su slėgiu pagal aukštus reikalavimus patikrai

Patikros siurblys RP 50-S:
– velkama rodyklė parodo nustatytą slėgį, kad būtų galima lengvai nustatyti slėgio kritimą;
– patikimi ir tikslūs matavimo rezultatai: dvigubo vožtuvo sistema („Twin Valve“) leidžia patikrinti patį siurblį ir tiksliai nustatyti slėgį;
– ypač tiksliam matavimui kaip opciją galima gauti manometrą su smulkiai graduota skale (kas 0,1 bar);
– aukšto slėgio žarna su plieno tinkleliu apsaugo nuo matavimo klaidų, kurios gali atsirasti dėl žarnos išplatėjimo darbo metu;
– tipas 50-S: atspari atmosferos poveikiui ir šalčiui plieninė talpa su DURAMANT danga – 5 metų apsauga nuo rūdijimo;
– tipas 50-S INOX: aukštos kokybės atspari korozijai nerūdijančio plieno talpa.

Bendra informacija

Rothenberger testavimo pompa RP-50 išvystyta ir sukurta taip, kad atitiktų aukščiausius kokybės standartus, garantuojančius griežčiausius darbinius reikalavimus.
Daugybė unikalių dizaino savybių išskiria šią pompą iš kitų testavimo pompų:

  • Dvigubo automatinio stabdymo ir išsivalančių vožtuvų sistema, palengvinanti slėgio reguliavimą.
  • Kombinuota rutulinės galvutės ir vienblokė varinė automatinio stabdymo vožtuvų sistema, sumažinanti sistemos nuotėkių riziką.
  • Deformavimuisi atsparus poliamido stūmoklis.
  • Smūgiams, oro sąlygoms ir šalčiui atsparus galvanizuoto plieno korpusas, padengtas Duramant® epoksidine danga.
  • Manometrai su tiekiamais sukalibravimo sertifikatais.

Šiuo metu daugelis skysčio pernešimo vamzdynų yra priklausomi nuo vamzdžių medžiagos tipo ir pobūdžio. Vamzdynai gali būti gaminami iš metalo: plieno, nerūdijančio plieno, galvanizuoto plieno, aliuminio, vario; plastikinių medžiagų: PP, PE, PB, PVC, PE-X ir kt., o taip pat iš sudėtinių medžiagų, pavyzdžiui, daugiasluoksnių. Visų šių tipų vamzdžiai gali būti jungiami, kaip medžiagos ir sujungimo būdo funkcija: virinimu, sriegiais, mechaninėm jungtim su veržlėm, naudojant klijus ir kitais būdais.
Nežiūrint to, kokia jungtis, medžiagos tipas ir pernešamas skystis, visos sistemos turi būti hermetiškos, kam reikalingas testavimas.
Testavimo pompa RP-50 yra tikslusis įrankis, skirtas sistemų hermetiškumo testavimui, kaip testavimo skystį naudojant vandenį ar alyvą, o maksimalus leidžiamas testavimo slėgis gali būti 60 barų.TP 25

TP 25 – mažas, tvirtas patikros siurblys slėginei patikrai iki 25 bar

Patikros siurblys TP 25 patikimiems ir tiksliems matavimo rezultatams:
– dvigubo vožtuvo sistema („Twin Valve“) leidžia patikrinti patį siurblį ir tiksliai nustatyti slėgį;
– aukšto slėgio žarna su plieno tinkleliu apsaugo nuo matavimo klaidų, galinčių atsirasti dėl žarnų išplėtimo darbo metu;
– atspari atmosferos poveikiui ir šalčiui plieno talpa su DURAMANT® danga.

RP PRO III – elektrinis testavimo siurblys su vandens siurbimu

RP PRO IIIRP PRO III elektrinis testavimo siurblys su vandens siurbimu (našumas – 6 l/min.) tinka įvairių sistemų užpildymui:
– didelis siurblio našumas – 6 l/min.: trumpesnė paruošimo testavimui trukmė, greičiau pripildomi net ir didelės sistemos bei įrenginiai;
– lygiame plastikiniame korpuse: kompaktiška ir lengvai valoma konstrukcija;
– vienas pripildymo ir išleidimo vožtuvas: paprasta naudoti;
– pats pasisiurbiantis vandenį: galimybė užpildyti sistemas, kai reikia imti vandenį iš talpos;
– maksimalus slėgis – iki 40 bar: tinka naudoti visiems testavimo slėgio intervalams;
– manometras užpildytas glicerinu.

Visi šie testavimo siurbliai turi dviejų užpildymo – išleidimo vožtuvų sistemą. Ši sistema padeda sutaupyti laiko užpildant ir tiksliai nustatant testavimo slėgį. Užpildymo metu abu vožtuvai atidaromi iki galo, užpildžius – užsukami. Jei reikia sistemoje slėgį padidinti atidarome užpildymo vožtuvą ir padidiname slėgį iki reikiamo pumpuodami. Užpildymo vožtuvas vandens iš sistemos neišleidžia dėl to mums nereikia ilgai pumpuoti. Jei sistemoje slėgį reikia sumažinti truputį atidarome kitą išleidimo vožtuvą ir palengva (lėtai) sumažiname slėgį iki reikiamo išleisdami vandenį į talpą. Nustatę testavimo slėgį sandariai užsukame abu vožtuvus ir paliekame užpildytą sistemą tam tikram laikui. Po to tikriname ar per tą laiką slėgis sistemoje sumažėjo ar ne. Jei slėgis nesumažėjo – tai reiškia, kad testuojama sistema yra sandari. Dirbant su elektriniu testavimo siurbliu galime nustatyti testavimo slėgį vožtuvo reguliavimo rankenėle.