Lituotų plokštelinių šilumokaičių keitimas į išardomus plokštelinius šilumokaičius

Pastebėta, kad lituoti plokšteliniai šilumokaičiai dažnai genda ten, kur šaltas vanduo tiekiamas iš vandens giluminių gręžinių. Gręžinių vanduo pasižymi dideliu mineralinių medžiagų kiekiu lyginant su vandeniu iš upių ar ežerų. Lituoto plokštelinio šilumokaičio gedimus labiausiai įtakoja vandenyje ištirpusių druskų jonai, ko pasekoje didėja vandens „savitasis elektrinis laidis“. Chemiškai grynas vanduo elektros srovės nepraleidžia. Tokiuose miestuose kaip Šiauliai, Kėdainiai, Mažeikiai, Radviliškis, Vilnius, Kaunas bei kituose miestų rajonuose savitasis elektrinis vandens laidis yra didesnis nei rekomenduoja variu lituotų plokštelinių šilumokaičių gamintojai, tokie kaip: Danfoss, Alfa Laval, Kelvion, Swep, Funke bei Secespol. Šilumokaičių gamintojų leidžiamas savitasis elektrinis vandens laidis variu lituotiems plokšteliniams šilumokaičiams yra iki 500 µS/cm. Anksčiau minėtuose miestuose šis rodiklis yra žymiai didesnis. Pavyzdžiui Kėdainiuose šis rodiklis yra iki 1200 µS/cm, o tai reiškia, kad leistinas parametras variu lituotiems šilumokaičiams viršijamas 2,4 karto. Todėl rekomenduojamas lituotų plokštelinių šilumokaičių keitimas į išardomus plokštelinius šilumokaičius.

UAB „Absoliuta“ jau nuo 2015 metų siūlo ten, kur dažnai genda lituoti plokšteliniai šilumokaičiai, juos keisti į Alfa Laval ir Danfoss išardomus plokštelinius šilumokaičius. Kodėl? Nes išardomų plokštelinių šilumokaičių plokštelės ne sulituotos variu, o šilumokaičio plokštelės tarpusavyje suspaustos įterpiant gumines tarpines. Tai užtikrina šių išardomų šilumokaičių žymiai ilgesnį tarnavimą be gedimų, nes kai nėra naudojamas vario lydmetalis, nėra vario korozijos ir šilumokaičių gedimų dėl korozijos.
Nuo 2018 metų UAB „Absoliuta“ bendradarbiauja su Secespol šilumokaičių gamintoju. Šis gamintojas pasiūlė kompaktiškus, nesunkius ir kokybiškus išardomus FA-004 tipo šilumokaičius už patrauklią kainą. Šių šilumokaičių galios paruošti karštą vandenį siekia net iki 400 kW (priklausomai nuo tiekiamo termofikato temperatūros). FA-004 išardomo šilumokaičio gabaritai yra kompaktiški: plotis 19 cm, aukštis 47 cm ir gylis iki 60 cm, pajungimai DN32, svoris nuo 40 iki 60kg, o šių šilumokaičių parametrai įspūdingi: PN16 slėgio klasė, 130°C maksimali leistina temperatūra ir guminės tarpinės EPDM HT tipo!

Gabaritų palyginimui su vienais populiariausių lituotų plokštelinių šilumokaičių Lietuvos rinkoje, pridedame palyginimo nuotraukas:

  • Lituotų šilumokaičių tipai: XB10 / XB20 / XB30 / XB12 / HK1 / LB31 palyginimas su FA-004 išardomu šilumokaičiu

 

  • Lituotų šilumokaičių tipai: XB50 / XB51 / XB52 / HK2 / LC110 palyginimas su FA-004 išardomu šilumokaičiu

Lituotų plokštelinių šilumokaičių keitimas į išardomus plokštelinius šilumokaičius su laiku tampa vis paprastesnis ir užimantis vis mažiau laiko.

Dėl pasiūlymo kreipkitės:

Tel.: +370 (5) 240 51 10; el.p.: info@absoliuta.lt.
Mes siekiame būti naudingi!