Šildymo sistemos, kaip ir bet kuri inžinerinė sistema, reikalauja periodinio valymo. Laikui bėgant, ją eksploatuojant, kaupiasi kalkės bei kiti organiniai ir neorganiniai junginiai, kurie nusėda ant vidinių vamzdynų sistemos, radiatorių, katilų ir šilumokaičių paviršių. Šios nuosėdos sumažina vamzdžių skerspjūvį ir šilumos perdavimo efektyvumą. Todėl tai, kaip patalpų temperatūros sumažinimo padarinys, įtakoja maksimalią sistemos galią ir kuro suvartojimą (1 Pav.). Kadangi nuovirų šilumos laidumas yra 40 kartų žemesnis nei metalo šilumos laidumas šildymo sistemose, 1 mm storio nuosėdos ~7% sumažina šilumos perdavimą. Jeigu šis procesas nesustabdomas laiku, vožtuvai, ventiliai ir kita šilumokaičių įranga sugenda. Vamzdynų plovimas yra būtinas visiems 5-6 metų amžiaus konstrukcijų tipams.

Kaip plauti šildymo sistemas?

Yra daug techninio aptarnavimo būdų, susijusių su šildymo sistemos įrangos, mazgų ir detalių profilaktiniais darbais. Tarp dažniausiai taikomų būdų galima išskirti tokius kaip:
– išardomasis mechaninis plovimas;
– cheminis plovimas neišardant įrangos.
Mechaninis valymas yra dažniausiai taikomas įrangos ir išrenkamų šilumokaičių remontui, esant užsikimšimui ar gedimui. Mechaniškai valant šilumokaičius, jie yra išardomi, visos plokštelės yra išimamos, pamerkiamos ploviklyje ir praskalaujamos rankomis.
Dažniausiai taikomas vamzdynų valymo būdas yra neišardomas cheminis šildymo sistemų plovimas, kas leidžia palyginti lengvai ištirpdyti didžiąją daugumą nuovirų ir nuosėdų ir tokiu būdu išplauti jas iš šildymo sistemos.

Cheminis plovimo būdas, palyginant su kitais metodais, turi tam tikrus pranašumus:

· Paprastas procedūros atlikimas (nėra būtinybės ardyti vamzdžius);
· Patikimas būdas atsikratyti nuovirų ir nuosėdų nuo vidinio vamzdynų paviršiaus;
· Žema kaina;
· Individualus cheminio reagento pasirinkimas kiekvienam nuosėdų tipui;
· Cheminį šildymo sistemos plovimą galima atlikti net žiemos metu, nesustabdant šildymo sistemos.

Darbams yra naudojamas specialusis plovimo aparatas, kuris yra sujungiamas su šildymo sistema. Įvedus visas būtinas, specialiai parinktas chemines medžiagas į šildymo sistemą, valymo tirpalas cirkuliuoja šildymo sistemoje 4-5 valandas, priklausomai nuo sistemos užteršimo lygio. Technologija yra pagrįsta žemu srauto greičiu (0,8-0,1 m/sek), siekiant užtikrinti nuosėdų pašalinimą cheminės reakcijos pagalba. Tai leidžia visiškai ištirpdyti visas nuosėdas ir pašalinti jas iš sistemos. Šildymo sistemos plovimo rezultatai:

Kuo plauti šildymo sistemas? Mūsų įmonė siūlo plovimo skysčius bet kurios konstrukcijos ir bet kurios talpos šildymo sistemoms. Šiandien rinkoje šilumokaičių (lituotų ir išrenkamų) ir šildymo sistemų plovimui, priklausomai nuo nuosėdų pobūdžio, yra naudojami įvairių reagentų rūgštiniai ir šarminiai skiediniai.

Šildymo sistemos plovimo paslaugai užsakyti prašome kreiptis adresu (darbo dienomis 8-17 val.):

MONTUVA, UAB
Ukmergės g. 315B, Vilnius
Rimantas Čečetas, mob. tel.: +370 (652) 47074.

SANTJANA, UAB
Gelvonų g. 2, Vilnius
Darbo dienomis 8-17 val.
Jaroslav Grudzinski, mob. tel.: +370 (693) 06418.

LOMENITA, UAB
9-ojo Forto g. 35, Kaunas
Kazys Drulia, mob. tel.: +370 (686) 04383, +370 (37) 215181.

GARGŽDŲ BŪSTAS, UAB
Kvietinių g. 9 c, LT-96125 Gargždai
Evaldas Ruigys, mob. tel.: +370 (600) 60666.

ALYTAUS ŠILUMOS TINKLAI, UAB
Pramonės g. 9, Alytus
Vytautas Pajarskis, tel. 8 (315) 78168, mob. tel.: +370 (686) 80028.

KYBARTŲ DARNA, UAB
J.Basanavičiaus g. 33, Kybartai
Egidijus Ausiejus, mob. tel.: +370 (616) 48771.