SiemensTarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija „Siemens“ kuria ir diegia sprendimus energijos, pramonės, sveikatos priežiūros bei infrastruktūros ir miestų sektoriuose. Siemens įkurta 1847 m., jos pagrindiniai biurai yra Berlyne ir Miunchene (Vokietija). Kompanijos sprendimai žinomi daugiau nei 190 šalių, kuriose dirba apie 405 tūkst. darbuotojų.

Siemens istorija Lietuvoje

Siemens gamintojas pradėjo savo veiklą Lietuvoje 1854 m., kai bendrovė „Siemens Halske“ nutiesė pirmąją elektromagnetinio telegrafo liniją, sujungusią Lietuvą su pasauliu.

Vokietijos bendrovė „Siemens Halske“ XIX a. pradėjo iš esmės naują techninę elektromagnetinio telegrafo statybos erą. Kompanijos pastatyta elektrinio telegrafo linija Sankt Peterburgas – Varšuva sujungė Rusijos imperiją su Europos valstybėmis ir ilgainiui tapo pagrindine ryšio arterija.

Iškart po to, kai 1918 m. buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė, Lietuvoje buvo įkurta „Siemens“ atstovybė ir prasidėjo aktyvus bendradarbiavimas su Lietuvoje veikiančiomis įstaigomis. Beveik visi Lietuvos fabrikai buvo aprūpinti įvairia „Siemens“ įranga. Miestuose ir miesteliuose pradėtos statyti elektrinės jėgainės. Kino filmai buvo rodomi su Siemens aparatūra, naudojami Siemens radijo ir telefono aparatai ir t.t. Pirmieji Siemens telefono aparatai buvo įrengti ir grafų Oginskių rūmuose.

Siemens atstovybėje dirbo daugelis tuometinėje Lietuvoje garsių žmonių. Nuo 1921 metų pradžios bendrovei pradėjo atstovauti Vytauto Didžiojo universiteto docentas ir garsus inžinierius Aleksandras Putrimas. Jo pavaduotoju buvo Vytauto Didžiojo universiteto ir Niujorko kolegijos prof. Aleksandras Mačiūnas („Fluxus“ judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno tėvas).

1936–1938 m. LR Prezidento Valdo Adamkaus žmonos Almos Adamkienės tėvas Stasys Nutautas turėjo išskirtinę teisę atstovauti „Siemens“ produktams Vakarų Lietuvos–Žemaitijos teritorijoje.

1941 m. sausio pabaigoje Lietuvos teritoriją užėmę bolševikai bendrovę uždarė. Po gero pusmečio, jau atėjus vokiečių kariuomenei, įmonė atnaujino savo veiklą. Tačiau netrukus suirutė ir karo kovos užbaigė bendrovės veiklą Lietuvos teritorijoje.

Modernioji Siemens

Suomijos „Siemens“ 1995 metais Lietuvoje įsteigė UAB „Siemens“. Bendrovė pradėjo teikti sprendimus ir įrangą automatikos ir elektrotechnikos įmonėms, telekomunikacijų bendrovėms, sveikatos priežiūros įstaigoms, įgyvendino eilę pramonės ir pastatų technologijų diegimo projektų, taip pat tapo vienu iš pagrindinių technologijų tiekėjų modernizuojant Lietuvos energetikos bei transporto infrastruktūrą.

Nuo 2009 metų spalio 1 d. UAB „Siemens“ bei kitos Siemens bendrovės Latvijoje ir Estijoje pakeitė savo juridinį statusą ir tapo „Siemens Oy“ bendrovės (Suomija) filialais. Kompanija Siemens sukoncentravo savo veiklą Pramonės, Energijos, Sveikatos priežiūros bei miestų ir infrastruktūros sektoriuose.

  • Pramonės sektoriuje vykdomas pramonės įmonių procesų automatizavimas, modernizuojami oro uostai, geležinkeliai, miestų eismo valdymo sistemos, vandens įmonių infrastruktūra.
  • Energijos sektoriuje modernizuojama energijos gamybos, perdavimo ir paskirstymo infrastruktūra.
  • Sveikatos priežiūros sektoriuje Siemens medicininė diagnostinė įranga bei laboratorinės diagnostikos sprendimai teikiami Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms.
  • Miestų ir infrastruktūros sektoriuje Siemens aplinką tausojančių technologijų sprendimai diegiami Lietuvos miestuose ir jų infrastruktūroje.

Siemens kokybės politika

Kokybės siekis – viena iš trijų Siemens vertybių ir yra aukščiausius vartotojų, standartų, aplinkosaugos ir visuomenės reikalavimus atitinkančių ir juos pranokstančių mūsų sprendimų išraiška.

Siemens kokybės kultūra orientuota į kliento pasitenkinimą – tai yra mūsų sprendimų kokybės išraiška. Mes aktyviai siekiame palaikyti abipusį ryšį su klientais tam, kad būtų užtikrintas aukščiausios kokybės ir patikimumo sprendimų, produktų ir paslaugų, atitinkančių mūsų klientų poreikius ir viršijančių jų lūkesčius, tiekimas.

Siekdami būti prioritetinis partneris, Siemens gamintojas analizuoja ir stebi pagrindinius paslaugų ir procesų rodiklius, kurie yra svarbūs tinkamai rūpinantis klientais. Nuolatinis tobulėjimas ir atvirumas grįžtamajam ryšiui yra prioritetas visuose organizacijos lygiuose. Peržiūrime ir įvertiname esamus veiklos procesus, o ataskaitas apie kokybę įtraukiame į planus.

Novatoriška Siemens galia, išskirtinė sprendimų ir produktų kokybė ir kompetentingi darbuotojai yra esminės mūsų sėkmės priežastys, vertinamos kaip konkurencinis pranašumas. Mūsų veiklos gairės yra aprašytos Siemens Kokybės Vadove („Siemens Quality Management“), kuris mums padeda atitikti pripažintų tarptautinių standartų reikalavimus.

Siemens Lietuvoje yra sertifikuota kaip kokybės vadybos standarto ISO 9001 ir aplinkosaugos vadybos standarto ISO 14001 reikalavimus atitinkanti kompanija.

Siemens aplinkosaugos ir darbų saugos (EHS) politika

Kadangi esame pasauliniu mastu veikianti įmonė, jaučiame ypatingą atsakomybę spręsti globalius, ilgalaikius iššūkius, tokius kaip demografinius bei klimato pokyčius ir išteklių mažėjimą.

Mūsų įmonės ateities užtikrinimo pagrindas – tvarumas. Įsipareigoję  būti socialiai atsakinga įmone, privalome atitikti komercinius reikalavimus ekologiškais ir socialiai teisingais būdais.

Siemens teikia prioritetą siekdama tobulumo aplinkosaugos ir darbų saugos srityse. Įsipareigojimas atsakingai žvelgti į ateitį sustiprina mūsų klientų konkurencingumą ir suteikia pagrindus mūsų tolesnei sėkmingai veiklai.

Mūsų pažangūs produktai, sistemos ir sprendimai pagerina žmonių gyvenimo kokybę visame pasaulyje. Aukštas produktų energijos efektyvumas ypač leidžia apsaugoti klimatą, užtikrinti švaraus vandens tiekimą, saugoti bei rūpintis žmonių sveikata ir tiekti aplinkai draugiškas transporto sistemas.

Atsižvelgdami į šiuos tikslus, mes apgalvojame visą produkto gyvavimo ciklą. Mes projektuojame, kuriame, gaminame ir parduodame savo produktus ir paslaugas, norėdami apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą taip, kad atitiktume ar viršytume taikomus teisės aktų reikalavimus, bei norėdami iki minimumo sumažinti poveikį gamtos ištekliams.

Mes suteikiame darbo sąlygas, kurios užtikrina mūsų darbuotojų darbo efektyvumą, saugumą ir sveikatą, motyvaciją ir pasitenkinimą.

Aplinkosaugos ir darbų saugos valdymas prisideda prie ilgalaikio žmonių sveikatos ir įmonės turto apsaugojimo. Mūsų pasaulinė aplinkosaugos ir darbų saugos (EHS) valdymo sistema suteikia pagrindus nuolatiniam mūsų veiklos gerinimui šiose srityse.

Siemens gamintas – plačiau: http://www.siemens.lt/