Oro šalinimo – nuorinimo stotelė Servistek T60+P – tai šildymo sistemų nuorinimas, naudojant aukšto slėgio degazavimo stotelę

Tiems, kas tvarkė ar keitė šildymo trasas, remontavo, modernizavo bei plovė šildymo sistemas – norime pasiūlyti ir priminti apie naudingą įrenginį šildymo sistemų priežiūroje: oro šalinimo (degazavimo) stotelę. Jeigu prižiūrite šilumos tiekimo trasas ir/arba daugiabučius namus ir kitus pastatus, manome, kad yra naudinga įsigyti tokį įrenginį.
Servistek T60+PTai puikus problemos sprendimas – oro šalinimo – nuorinimo stotelė „Servistek T60+P”!

Šildymo sistemų nuorinimo su papildymo funkcija įrenginys „Servistek T60+P – tai oro (dujų) šalinimo (degazavimo) įrenginys, veikiantis „vacuum spray tube“ principu. Vandens išpurškimo specialiame vakuuminiame vamzdyje proceso metu iš vandens visiškai pašalinamos dujos (oras). Įrenginys gali būti naudojamas uždarose vandens šildymo, saulės energijos, vėsinimo ir aušinimo sistemose, siekiant užtikrinti dujų šalinimą iš pagrindinės sistemos ir sumažinti korozijos tikimybę.

 • Galingas elektrinis papildymo ir nuorinimo (vakuuminis – degazatorius) įrenginys lengvam uždarų sistemų papildymui ir nuorinimui.
 • Puikiai tinka visuomeniniams ir biurų pastatams, daugiabučiams namams, šilumos tiekimo tinklams (iki 220 m3) ir įvairių kitų uždarų sistemų nuorinimui ir papildymui.
 • Darbiniai skysčiai: šilumnešiai, termofikatas, vanduo, skysčiai apsaugantys nuo užšalimo, tirpalai (vandens pagrindu), emulsijos ir t.t.
 • 100 procentų veiksmingumas ir efektyvumas šalinant orą (dujas) iš uždarų sistemų.

Kodėl Jums tai turi būti įdomu?

Įsigiję nuorinimo – degazavimo įrenginį Jūs:

 • Taupysite laiką, kurį skyrėte varginančiam rankiniam oro šalinimui:
  • Nereikės eiti į gyventojų butus ir kitas patalpas tam, kad pašalinti orą nepalankiai išsidėsčiusiose sistemos vietose. Jeigu viršutininio buto niekas neatidaro arba gyventojai išvykę, stovai lieka nenuorinti.
  • Pasibaigus darbo dienai galėsite eiti namo, o ne į prižiūrimus namus šalinti orą iš nešylančių sistemų.
 • Nereikės montuoti šilumos punktuose bei katilinių „karščiausiuose” taškuose papildomų automatinių oro šalinimo įtaisų (separatorių arba „nuorintojų”), kurie veikia sistemose tik iki 1,5 bar, o taip pat daug kainuoja juos įsigyti ir sumontuoti.
 • Neturėsite problemų dėl nešylančių stovų ir radiatorių. Nebus sistemos įrengimų ir armatūros eksploatacijos sutrikimų dėl laisvų oro burbuliukų judėjimo.
 • Išvengsite vamzdžių korozijos ir erozijos ilgesnį laiką, sumažės sistemų užsinešimas purvu, pagerės vandens cirkuliacija, nes vanduo sistemose liks beveik be ištirpusio oro.
 • Sumažės triukšmas šildymo sistemoje („neburbuliuos” ir „neūš” radiatoriuose ir šildymo vamzdžiuose), nes oro koncentracija sistemoje bus žymiai mažesnė nei natūralus jo lygis aplinkoje esančiame vandenyje, dėl to, net ir sumažėjus slėgiui atskirose sistemos vietose iki atmosferinio, oras iš šildymo vandens nebeišsiskirs. Beje, cirkuliacinis siurblys dirbs žymiai tyliau, taip pat neturėsite problemų dėl siurblio kavitacijos ir gyventojai, gyvenantys virš šilumos punkto, nesiskųs dėl triukšmo. Visi miegos ramiai…
 • Iš šilumnešio pašalinus orą, kaip blogą šilumos laidininką, pagerės šilumos perdavimas ir mainai joje.
 • Įrenginys gali veikti neprižiūrimas žmonių, turi automatinį darbo režimą ir savęs testavimą funkciją, gali pranešti apie gedimus (reikalingas papildomas priedas signalui perduoti).

Su oro šalinimo (degazavimo) įrenginiais galėsite:

 • Užpildyti ir papildyti sistemą – taip išvengsite oro patekimo per papildymo vandenį. Patirtis rodo, kad dalis oro į sistemas patenka su papildymo vandeniu. Kas naudoja „Hydro-X” tipo vandens paruošimui skirtas chemines priemones, galės sumažinti jų kiekį, nes ištirpusio deguonies kiekis, kurį turi sorbuoti chemija, po degazavimo bus kelis kartus mažesnis. Be to, įrenginys iki minimumo sumažina azoto, kaip sudėtinio oro komponento ir pagrindinio „oro kamščių” pastato šildymo sistemos viduje sukėlėjo, kiekį papildymo vandenyje.
 • Automatiškai kontroliuoti papildymą. Taip pat galėsite apriboti papildymo ciklo trukmę ir/arba papildymo ciklų per laiko vienetą skaičių. Taip Jūs iki minimumo sumažinsite žalą, patiriamą trūkus sistemos vamzdžiui, kai užliejamos patalpos.
 • Šio tipo įrenginiai  be priežiūros gali veikti automatiškai 24 val. per parą šildymo sistemose, kurių vandens tūris yra nuo 0,1 m3 iki 10.000 m3.

Oro šalinimo – nuorinimo stotelė Servistek T60+P – veikimo principas:

 • Oro dujų šalinimas iš vandens ir iš vandens papildymo sistemos atliekamas vakuuminiu būdu specialiame vakuuminiame inde (vamzdyje). Vakuumas sukuriamas siurblio pagalba. Vanduo į indą, kuriame yra sudarytas vakuumas, patenka per purkštuką ir yra išpurškiamas. Vanduo, patekęs į vakuumą, atsiskyręs nuo oro, krenta žemyn ir tiekiamas į sistemą, o oras pašalinamas per viršutinę indo dalį.

Papildoma informacija:

 • Degazavimo įrenginį galima naudoti tiek naujose, tiek senose šildymo, vėdinimo bei šaldymo sistemose.

Jeigu Jus sudomino ši įranga, prašome kreiptis į mus dėl papildomos informacijos, kainų ir įsigijimo sąlygų.

Servistek-T veikimo principo aprašymas (senam modeliui): Techninė instrukcija

Animuotas veikimo principas:

Oro šalinimo – nuorinimo stotelė Servistek T60+P patikimai ir centralizuotai šalina orą iš visos sistemos
– iki tolimiausio jos taško.

 • Naudojamos iki 220 kub.m tūrio sistemoms.
 • Darbinis slėgis iki 4,5 bar – tinka iki 9-12 aukštų pastatams.
 • Paprasta pradėti degazavimą vieno mygtuko „auto“ paspaudimu.
 • Įrenginys pats prisitaiko prie sistemos parametrų, nes turi jutiklius.
 • Tinka sistemoms tiek su membraniniais išsiplėtimo indais, tiek su slėgio palaikymo stotimis.
 • Su papildymo funkcija galima papildyti sistemą ir iš beslėginio rezervuaro.
 • Hidraulinė įrenginio dalis su pavara ir rutuliniu vožtuvu yra atspari purvui ir nešvarumams.
 • Lengvai transportuojamas (aukštis tik 1,22 m, svoris – 34 kg).

Servistek stotelėOro šalinimo stotelę SERVISTEK – galite padaryti dar mobilesne:

Straipsnio raktiniai žodžiai:

nuorinimas (teisingai: oro šalinimas), degazavimas, oro šalinimas,
degazavimo stotelė – angliškai: degassers,
vakuuminis oro (dujų) šalinimo prietaisas, servistek,
oras radiatoriuje, oras radiatoriuose, čiurlenimas radiatoriuje – vamzdyje,
oras šildymo sistemoje, kamštis vamzdyje,
oras šaldymo sistemoje, užsiorinęs stovas, užsiorinęs šildymo stovas,
gyvatukas šaltas, radiatorius nešyla, radiatoriai nešyla,
oras vamzdyje, oras vamzdžiuose,
terminis degazavimas, terminis dearavimas.