„Alfa Laval“ rekomenduoja specialiai sukurtas netoksiškas ir mažą poveikį aplinkai turinčias valymo priemones, kurios saugiai pašalina nepageidaujamus taršalus nuo įrangos paviršių. Šias medžiagas nuodugniai ištyrus įmonės laboratorijoje, įsitikinta, kad jos nedaro poveikio tarpinių ir kaitinimo paviršių medžiagoms.

„Alfa Laval“ asortimentą sudaro itin veiksmingos rūgštinės ir šarminės priemonės, skirtos daugumos rūšių nešvarumams, minkštoms ir kietoms nuosėdoms šalinti. Klientų patogumui šių priemonių siūlome įsigyti ir miltelių pavidalu.

 • Alpacon valikliai – organinių rūgščių ir išrūgų pagrindu sukurtos valymo priemonės, turinčios itin mažą poveikį aplinkai.
  – Alpacon Multi CIP Super – koncentruotas plovimo tirpalas, kuris pašalina sunkiai įveikiamas nuosėdas, galinčias susikaupti tepalų ir mazuto separatorių būgnuose.
  – Alpacon Degreaser – labai efektyvi ir nekenksminga vandens pagrindu sukurta plovimo priemonė, kurios veiklioji medžiaga yra BIOGEN ACTIVE® – tai iš atsinaujinančių medžiagų pagamintas biologinis mišinys.
  – Alpacon Descalant – nekenksminga ir labai veiksminga vandens pagrindu sukurta plovimo priemonė, šalinanti apnašas, magnetitą, dumblius, puvenas, moliuskus, vėžiagyvius, kalkes, rūdis ir kitas nuosėdas vandens sistemose, pavyzdžiui, plokšteliniuose šilumokaičiuose, vamzdžiuose ir separatoriuose.
 • AlfaPhos – rūgštinis plovimo skystis, kurio pagrindą sudaro fosforo rūgštis, specialiai skirtas metalo oksidams, rūdims, kalcio karbonatui ir kitoms neorganinės kilmės apnašoms šalinti.
 • AlfaNeutra – stiprus šarminis plovimo skystis, specialiai skirtas neutralizuoti panaudotą priemonę AlfaPhos prieš nuleidžiant ją į nuotekų sistemą.
 • AlfaCaus – stiprus šarminis plovimo skystis, kurio pagrindą sudaro natrio hidroksidas, specialiai skirtas biologinėms medžiagoms, riebalams, aliejams ir kitoms organinės kilmės nuosėdoms iš šilumokaičių ir kitų tokio pobūdžio įrenginių šalinti.
 • Alfa P-Scale – rūgštiniai plovimo milteliai, kurių pagrindą sudaro sulfamino rūgštis, jų sudėtyje taip pat yra antikorozinio priedo, itin veiksmingo šalinant kalcio karbonatą ir kitas neorganinės kilmės apnašas.
 • Alfa P-Neutra – šarminiai milteliai, specialiai skirti neutralizuoti panaudotą priemonę Alfa P-Scale prieš nuleidžiant ją į nuotekų sistemą.
 • AlfaAdd – neutrali valymo efektą sustiprinanti priemonė, pagaminta pagal pažangią formulę iš įvairių paviršių veikiančių medžiagų. Skirta naudoti su AlfaPhos, AlfaCaus ir Alfa P-Scale.

Viena didžiausių visiems įrenginiams būdingų problemų – nuosėdos, susidarančios ant šilumos perdavimo paviršių. Įmonė „Alfa Laval“ tiekia įvairių rūšių valiklius, pašalinančius beveik visas šias rūpesčius keliančias nuosėdas. Šie valikliai yra specialiai sukurti šilumokaičiams.

Visi įmonės „Alfa Laval“ valikliai buvo išbandyti įmonės „Alfa Laval“ laboratorijose. Įmonė „Alfa Laval“ garantuoja, kad šie valikliai nepadarys žalos plokštelėms, tarpikliams arba klijams.

Alfa P-Scale šilumokaičių valiklis

„Alfa P-Scale“ yra miltelių pavidalo rūgštinis valiklis, kurio pagrindas – sulfaminė rūgštis ir korozijos inhibitorius. Jis ypač tinka kalcio karbonatui ir kitoms neorganinėms nuoviroms pašalinti.Alfa Laval chemija Alfa P-Scale

Ypatybės ir privalumai:

 • „Alfa P-Scale“ yra milteliai, kuriuos lengva transportuoti.
 • Jis išbandytas įmonės „Alfa Laval“ laboratorijose, t.y. įmonė „Alfa Laval“ garantuoja, kad šis valiklis nepadarys žalos plokštelėms, tarpikliams arba klijams.
 • Gali būti naudojamas kartu su „AlfaAdd“, kuris ypač gerai nuvalo riebaluotus paviršius ir paviršius, ant kurių yra prasidėję biologiniai procesai. Be to, „AlfaAdd“ mažina putojimą.

Naudojimo instrukcija:
Įprastas mišinys, skirtas kalcio karbonatui ir kitoms neorganinėms nuoviroms valyti, pagaminamas iš 1 kg miltelių ir 20 l vandens. *

Rekomenduojama valymo temperatūra – 40-60°C (104-140°F).
Rekomenduojamas valymo laikas – 2-6 valandos. **

„Alfa P-Scale“ gali būti maišomas su „AlfaAdd“ (0,5–1 % bendro tirpalo tūrio), kuris ypač gerai nuvalo riebaluotus paviršius ir paviršius, ant kurių yra prasidėję biologiniai procesai. Be to, „AlfaAdd“ mažina putojimą.

„AlfaNeutra“ naudojamas užbaigus valymą tirpalo neutralizacijai prieš jį sandėliuojant su atliekomis.

„AlfaNeutra“ pilama tol, kol tirpalo pH = 6-8. ***

* Valymo metu pH niekuomet neturi viršyti 2,5. Jei pH per žemas, į tirpalą reikia įpilti daugiau „Alfa P-Scale“.
** Priklauso nuo šilumokaičio užterštumo, jo dydžio, valymo temperatūros ir valiklio koncentracijos.
*** Jei neutralizacija atliekama per greitai arba naudojamas per didelis kiekis „AlfaNeutra“, kyla pavojus, kad rezervuare iškris nuosėdos.

Alfa P-Neutra šilumokaičių valiklis

„Alfa P-Neutra“ – tai miltelių pavidalo šarminis valiklis, specialiai sukurtas neutralizuoti naudotą „Alfa PScale“ prieš jį sandėliuojant su atliekomis.

Alfa Laval chemija Alfa P-NeutraYpatybės ir privalumai:

 • „Alfa P-Neutra“ yra milteliai, kuriuos lengva transportuoti.
 • Jis išbandytas įmonės „Alfa Laval“ laboratorijose, t.y. įmonė „Alfa Laval“ garantuoja, kad šis valiklis nepadarys žalos plokštelėms, tarpikliams arba klijams.

Naudojimo instrukcija:
„Alfa P-Neutra“ po truputį pilamas į „Alfa P-Scale“, kol tirpalo pH = 6-8 (paprastai 300 g „Alfa P-Neutra“ į 1 kg „Alfa P-Scale“ (1 maišelis)). *

* Jeigu neutralizacija atliekama per greitai arba naudojant per didelį kiekį „AlfaNeutra“, kyla pavojus, kad rezervuare iškris nuosėdos.

AlfaPhos šilumokaičių valiklis

„AlfaPhos“ yra rūgštinis valiklis, kurio pagrindas yra fosforo rūgštis. Jis specialiai sukurtas metalo oksidams, rūdims, kalcio karbonatui ir kitoms neorganinėms nuoviroms pašalinti.Alfa Laval chemija AlfaPhos CIP

„AlfaNeutra“ gali būti naudojamas „AlfaPhos“ neutralizacijai prieš jį sandėliuojant su atliekomis.

Ypatybės ir privalumai

 • Valiklis „AlfaPhos“ nekenkia aplinkai. Jis lengvai suskaidomas mikroorganizmų.
 • Jis išbandytas įmonės „Alfa Laval“ laboratorijose, t.y. įmonė „Alfa Laval“ garantuoja, kad šis valiklis nepadarys žalos plokštelėms, tarpikliams arba klijams.
 • Gali būti naudojamas kartu su „AlfaAdd“, kuris ypač gerai nuvalo riebaluotus paviršius ir paviršius, ant kurių yra prasidėję biologiniai procesai. Be to, „AlfaAdd“ mažina putojimą.
 • Valiklis „AlfaPhos“ užkerta kelią šilumokaičių ir pagalbinės įrangos metalo paviršių korozijai (pasyvinimas).

Naudojimo instrukcija

Įprastas mišinys, skirtas kalcio karbonatui ir kitoms neorganinėms nuoviroms valyti, pagaminamas iš 1 dalies „AlfaPhos“ ir 9 dalių vandens. * **

Įprastas mišinys, skirtas metalo oksidams ir rūdims valyti, pagaminamas iš 1 dalies „AlfaPhos“ ir 4 dalių vandens. * **

Rekomenduojama valymo temperatūra – 50-70°C (122–158°F).

Rekomenduojamas valymo laikas – 2-6 valandos. ***

„AlfaPhos“ gali būti maišomas su „AlfaAdd“ (0,5-1 % bendro tirpalo tūrio), ypač gerai nuvalančiu riebaluotus paviršius ir paviršius, ant kurių yra prasidėję biologiniai procesai. Be to, „AlfaAdd“ mažina putojimą.

„AlfaNeutra“ naudojamas užbaigus valymą tirpalo neutralizacijai prieš jį sandėliuojant su atliekomis.

„AlfaNeutra“ pilama tol, kol tirpalo pH = 6-8. ****

* Pirmiausia reikia įpilti vandens.
** Valymo metu pH niekuomet neturi viršyti 2,5. Jei pH per žemas, į tirpalą reikia įpilti daugiau „AlfaPhos“.
*** Priklauso nuo šilumokaičio užterštumo, jo dydžio, valymo temperatūros ir valiklio koncentracijos.
**** Jei neutralizacija atliekama per greitai arba naudojamas per didelis kiekis „AlfaNeutra“, kyla pavojus, kad rezervuare iškris nuosėdos.

Alfa Laval Cleaning in Place (CIP) įrenginys

Alfa Laval CIP – tai įrenginys, skirtas šilumokaičiams išvalyti darbo vietoje. Naudojant šį įrenginį, galima sutaupyti daug laiko, nes nereikia ardyti plokštelinių šilumokaičių.

Principas

„Alfa Laval“ įrenginys CIP prijungiamas prie šilumokaičio. CIP įrenginyje „Alfa P-Scale“ sumaišomas su vandeniu. Šis mišinys pašildomas ir leidžiamas per šilumokaitį, kuris tokiu būdu išvalomas per kelias valandas.Alfa Laval šilumokaičių plovimo aparatas Alfa CIP 20

 • Prie šilumokaičio prijungti „Alfa Laval“ įrenginį CIP
 • Į vandenį, esantį įrenginio rezervuare, įpilti valiklio
 • Kelias valandas leisti tirpalą per šilumokaitį
 • Išpilti ir išskalauti
 • Atjungti „Alfa Laval“ įrenginį CIP
 • Šilumokaitis vėl gali dirbti visu pajėgumu *

Naudojant „Alfa Laval“ įrenginį CIP taupiai padidinamas šilumokaičių pajėgumas. Be to, valikliai nekenkia aplinkai.

Įmonės „Alfa Laval“ valikliai ne tik padidina šilumokaičių pajėgumą, bet ir pailgina jų eksploatacijos laiką, be to, nekenkia plokštelėms ir tarpikliams.*

Ypatybės ir privalumai:

 • Prijungiamas tiesiai prie įleidimo ir išleidimo angų, todėl šilumokaičio nereikia ardyti. Taip sumažinamas prastovos laikas ir pailginamas tarpiklių eksploatacijos laikas.
 • CE ženklą turinti aukštos kokybės įranga.
 • Įrangoje sumontuoti vožtuvai srauto krypčiai keisti. Tai sudaro sąlygas greitai pašalinti kietąsias daleles ir palengvina darbą, nes nereikia papildomai atjungti ir vėl prijungti žarnų.

Techniniai duomenys:

Siurblys Alfa Laval CIP 20 (centrifuginis) Alfa Laval CIP 40 (centrifuginis)
Maks. srauto greitis 2,4 m3/h (10,6 gpm) 2,1 m3/h (8,7gpm)
Siurblio kėlimo aukštis 8 m 15 m
Variklio galia 170 W 400 W
Įtampa 230 V/1 fazė/50 Hz 230 V/1 fazė/50 Hz
Maks. darbo temperatūra 60°C (140°F) 60°C (140°F)
Tūris 20 litrų (5.3 JAV galonų) 40 litrų (10.6 JAV galonų)
Svoris 8 kg 15 kg
Ilgis 500 mm 730 mm
Plotis 250 mm 320 mm
Aukštis 350 mm 520 mm
Žarnų skaičius 2 2
Žarnų ilgis 2,6 m 2,6 m
Žarnų medžiaga Armuotas PVC Armuotas PVC
Jungčių standartas ir dydis ISO 228 3⁄4” ISO 228 3⁄4”
Siurblio šlampančios dalys PP (polipropilenas) PP (polipropilenas)
Siurblio tarpikliai NBR NBR
Žarnų jungčių tarpikliai EPDM EPDM
Šlampančių dalių medžiaga PE (polietilenas) PE (polietilenas)
Saugos klasė IP54 IP54
Eexd (apsauga nuo sprogimo) Nėra Nėra
Art. Nr. 32840005-01 32840000-01

* Tiktai tuo atveju, jei valoma tam tikrais intervalais.
Galima cirkuliacija kanalais, kad valiklis galėtų pašalinti nuosėdas.

Šaltinis: http://local.alfalaval.com/lt-lt/servisas/silumokaiciu-technine-prieziura-chemikalai/