Išcentriniai papildymo siurbliai

Pagrindinis išcentrinių vandens siurblių darbo elementas yra spiralės formos korpuse laisvai besisukantis siurbliaratis, pritvirtintas ant veleno. Tarp siurbliaračio diskų yra juos jungiančios lenktos mentelės. Disko ir mentelių vidiniai paviršiai sudaro siurbliaračio kanalus, kurie, dirbant siurbliui, būna pripildyti pumpuojamo skysčio. Išcentriniuose siurbliuose skysčiai įsiurbiami ir suslegiami tolygiai, veikiant siurbliaračio sukimosi metu atsiradusios išcentrinės jėgos. Sukantis siurbliaračiui, skysta terpė, stumiama menčių dėl išcentrinės jėgos iš centro patenka į slėgimo linijos vamzdį. Skysčiui ištekant iš siurbliaračio, sumažėja jo greitis, todėl skysčio kinetinė energija virsta slėgio potencine energija, kuri reikalinga skystai terpei pakelti į reikalingą aukštį. Tuo metu išcentrinės jėgos veikiamo siurbliaračio centre susidaro vakuumas, dėl kurio skystis nenutrūkstamai kyla įsiurbimo vamzdžiu.

Jeigu prieš įjungiant išcentrinį siurblį siurbimo vamzdis ir korpusas nepripildyti skysčio, tai sukantis siurbliaračiui jo centre susidariusio vakuumo nepakanka skysčiui pakelti. Todėl vamzdžiu siurblys pripildomas skysčio. Tam, kad skystis neištekėtų iš siurblio, siurbimo linijoje būtinas atbulinis vožtuvas. Siurblys sandarinamas riebokšliu. Skysčiui ištekėti iš siurblio korpuse yra platėjanti spiralės formos kamera. Skystis iš siurbliaračio pradžioje patenka į šią kamerą, o paskui į slėgimo vamzdį.

Išcentrinių siurblių paskirtis

Skirtingų modifikacijų siurbliai skirti efektyviam įvairių skysčių perpumpavimui. Išcentriniai vandens siurbliai skirti šalto ar karšto vandens arba kitų, panašių cheminių ir fizikinių savybių ir klampumo skysčių, tokių kaip vanduo, perpumpavimui.  Taip pat plačiai naudojami siurbiant ir cheminius, agresyvius skysčius, užterštą vandenį, nuotekas ir t.t… Išcentriniai siurbliai yra paprastos ir patikimos konstrukcijos, nereikalauja dažno aptarnavimo. Išcentrinius vandens siurblius patartina montuoti vietose, kurios apsaugotos nuo tiesioginio atmosferos poveikio. Išcentrinių vandens siurblių pritaikymas yra labai platus: buitis, pramonė, energetika, žemės ūkis, chemijos pramonė ir daugelis kitų sričių.

Grundfos CM3 AQQE papildymo siurblysIšcentriniai siurbliai būna:

  • horizontalūs monoblokiniai išcentriniai siurbliai su uždaru darbo ratu (skirti švariam vandeniui, kitiems skysčiams, pagal savybes panašiems į vandenį);
  • horizontalūs konsoliniai išcentriniai siurbliai su uždaru darbo ratu (skirti švariam vandeniui, kitiems skysčiams, pagal savybes panašiems į vandenį);
  • vertikalūs ir horizontalūs daugiapakopiai siurbliai;
  • dvipusio įėjimo siurbliai (Split case);
  • vienpakopiai linijiniai išcentriniai siurbliai su mechaniniu veleno sandarikliu;
  • savisiurbiai su pusiau atviru arba atviru darbo ratu purvinam vandeniui su abrazyvinėmis dalelėmis, nuotekoms ir panašiai.

Šaltinis: siurbliai.lt

Visi „Absoliuta“ siūlomi vandens siurbliai kataloge: plačiau.