Kalkių šalinimo sprendimas – DROPSON

Siūlome užkalkėjusius vandentiekio vamzdžius ne keisti, o juos “valyti” pasitelkus kalkių šalinimo sprendimą – DROPSON elektromagnetinius nukalkintojus.

Renovuojant ir remontuojant pastatų užkalkėjusius vandentiekio vamzdžius, rekomenduojame valyti tirpdant seną kalkių nuosėdų sluoksnį šalto ir karšto vandens vamzdžiuose. Tą galima daryti sumontuojant elektromagnetinius nukalkintojus DROPSON. Tokiu būdu Jums nereikės keisti vamzdžių į naujus, nes valantis dėl įrengto elektromagnetinio nukalkintojo kalkių nuosėdoms vamzdyje vandens pratekamumas didės, o naujas kalkių sluoksnis nebesusidarys.

Keista, kad užkalkėjusių vamzdžių problema Lietuvoje vis dar sprendžiama senus nelaidžius vamzdžius keičiant naujais, nors Europoje jau ne vieną dešimtmetį naudojamas elektromagnetinis nukalkinimo valymo būdas. Rengiamuose daugiabučių renovavimo investiciniuose projektuose dažniausiai siūlomos tik dvi alternatyvos – keisti probleminius vamzdžius arba nesiimti jokių veiksmų. Tačiau primename, kad investiciniame projekte yra numatyta tik priemonė – t.y. sutvarkyti vamzdyną – o kokį būdą tam rinktis, sprendžia ne renovacijos ministerija, o patys daugiabučio gyventojai. Ir sprendimas ne keisti vamzdžius į naujus, o įsirengti name ant vandens įvado, elektromagnetinį DROPSON įrenginį – galėtų sutaupyti nemažus gyventojų ir būsto savininkų pinigus.

Gyventojai sutaupytų tūkstančius

Priežasčių, kodėl naujas elektromagnetinio nukalkinimo būdas Lietuvoje nenaudojamas arba naudojamas itin retai, gali būti keletas. Viena iš jų yra ta, kad gyventojai ar daugiabučių bendrijų vadovai nežino apie galimas alternatyvas. Antra priežastimi galėtų būti vis dar išlikusi nuomonė, kad keisti vamzdynus apsimoka labiau nei įsirengti nukalkinimo sistemas savo daugiabučiuose. Manome, kad jei seni plieno vamzdžiai būtų valomi elektromagnetiniu būdu, gyventojai bei valstybė, iš dalies finansuodama daugiabučių namų renovaciją, kasmet galėtų sutaupyti šimtus tūkstančių eurų. Ši galimybė atpigintų renovaciją ar planinį daugiabučio namo remontą ir patiems butų savininkams. Deja, senamadiškas požiūris ir naujovių baimė daugiabučių ūkyje vis dar labai gajūs. Mūsų nuomone, pačios serviso, eksploatavimo ir priežiūros įmonės turėtų būti aktyvesnės ir užsiimti informacijos sklaida daugiabučių namų pirmininkams, valdybos nariams, būsto savininkams bei gyventojams.

Apie kalkių sluoksnio keliamas problemas ir DROPSON nukalkinimo sistemas

Miestuose centralizuotai tiekiant „kietą“  vandenį, sparčiai susidaro kalkių nuosėdos ir kyla bėdų dėl karšto vandens vamzdynų, šilumokaičių ir gyvatukų. Skaičiuojama, kad vos 0,2 mm kalkių apnašų šildymo sistemos efektyvumą sumažina net 10%. Nei aplinkai, nei žmogui nepavojingu būdu iš šalto ir karšto vandens vamzdyno, karšto vandens šilumokaičio, šildymo gyvatukų pašalinę kalkes ir nuosėdas gyvatukai geriau šyla. DROPSON nukalkinimo sistemos įranga Lietuvoje mes prekiaujame nuo 2014 metų. DROPSON nukalkintojų spektras yra įvairus, nuo skirtų vienam privačiam namui ir didžiausio daugiabučio namo ar viešbučio bei SPA centro.

Turite dar klausimų apie Dropson – prašome kreiptis: tel.: +370 (5) 240 51 10 arba +370 (698) 21971; el.p.: info@absoliuta.lt.
Mes siekiame būti naudingi!