Vakum EOro šalinimo (degazavimo) stotelė Vakum E – tai greitas, tylus ir itin ekonomiškas dujų / oro / azoto pašalinimas.

Vakum E eksploatacinės savybės priklauso nuo vandens kokybės…

Vandens kokybė lemia aušinimo ir šildymo sistemų eksploatacines savybes. Jeigu sistemos vanduo prisotintas deguonimi, veiksmingumas bus mažesnis. Įvairiais būdais į sistemas įsiskverbęs deguonis sukelia koroziją ir skatina dumblo susidarymą.
Tai lemia nuostolius dėl atsparumo tekėjimui, papildomą nusidėvėjimą, bereikalingus gedimus ir sistemų sutrikimus, mažesnį siurblių našumą ir erzinantį triukšmą. Pasekmės: mažesnis komfortas, bereikalingi energijos nuostoliai ir trumpesnė sistemos eksploatavimo trukmė. Todėl labai svarbu dujas iš sistemos pašalinti kuo greičiau ir veiksmingiau.

Problemos sprendimas – Vakum E.

Šis slėgiu ir temperatūra valdomas dujų šalinimo prietaisas dujas pašalina itin tiksliai ir veiksmingai. Kur kas didesnė ir nenutrūkstama dujų šalinimo geba lemia, kad Vakum E veikia net septynis kartus sparčiau. Kadangi dujos pašalinamos greičiau, tai leidžia kiek įmanoma sumažinti žalą sistemai, išvengti bereikalingų gedimų ir brangaus remonto bei prailginti sistemos eksploatavimo trukmę.

Oro šalinimo (degazavimo) stotelė Vakum E taip pat sutaupo net aštuonis kartus daugiau energijos nei kitos šiuo metu rinkoje siūlomos oro šalinimo sistemos.

Pažangi sąveikioji technologija

Vakum E pranoksta esamus dujų šalinimo – nuorinimo srities standartus. Tokias puikias šio prietaiso savybes daugiausia lėmė jutikliai ir greičiu valdomas taupusis siurblys.
Kadangi sistemoje nuolat matuojama vandens temperatūra ir slėgis, Vakum E nuorinimo stotelė automatiškai pasirenka optimaliam dujų šalinimui tinkamiausią vakuumą.
Degazavimo prietaisas (nuorinimo stotelė) skirtas pašalinti vandenyje ištirpusias dujas, šalinimo proceso metu neužvirinant vandens. Taigi dujų šalinimo proceso nesutrikdo išsiskyrę vandens garai. Be to, virimo procesui reikia daug energijos, o procesas, kuriame virimo išvengiama, šiuo požiūriu kur kas veiksmingesnis ir švaresnis.

Vakum E degazavimo stotelė visada automatiškai reguliuoja norimą dujų pašalinimo iš sistemos vandens lygį ir šalina dujas tik tada, kai to reikia (sutaupoma energijos).

To rezultatai – ypatingai ilga šildymo ir aušinimo sistemų eksploatavimo trukmė bei gerokai mažesnės energijos sąnaudos.

Visokeriopai veiksmingas ir praktiškas

Kaip veikia Vakum E:

1. Sukuriamas vakuumas 2. Dujų šalinimas 3. Papildymas
Vakum E Vakum E nuorinimo stotelė
Kadangi siurblys iš kolonėlės ištraukia daugiau vandens, negu gali pritekėti, artėjant prie virimo temperatūros sukuriamas vakuumas.
Dujos išsiskiria ir susirenka virš vandens linijos.
Slėgis kolonėlėje trumpam padidinamas sumažinant siurblio greitį, taigi išsiskyrusios dujos gali būti pašalintos. Jeigu slėgis sistemoje per mažas, į sistemą pilama vandens, iš kurio pašalintos dujos, kol pasiekiamas reikiamas slėgis.

Automatinis reguliavimas

Vakum E jutikliai nuolat matuoja sistemos temperatūrą ir slėgį.
Naują jautriasnią oro šalinimo technologiją palaiko specialiai sukurta programinė įranga, kuri taip pat padeda geriau analizuoti dujų kiekį vandenyje ir sistemos eksploatacines savybes.
Bet ne mažiau svarbu ir tai, kad sistema visiškai automatiškai stebima ir reguliuojama, atsižvelgiant į dujų buvimą. Kai tik iš sistemos pašalinamos dujos, Vakum Eįrenginys patikrina šalinimo rezultatus ir pakoreguoja tik tada, kai to reikia. Tokia „tuščiosios eigos“ būsena dar šiek sumažina energijos suvartojimą.

Vakum E veikimą galima tiksliai pritaikyti vartotojo poreikiams. Galima pasirinkti tris toliau apibūdintus degazavimo prietaiso darbo režimus.

Min (mažiausias) gali būti naudojamas daugumoje sistemų, o prietaisas suvartoja mažiausiai energijos. Po dujų šalinimo iš sistemos litre sistemos skysčio lieka iki 15 ml dujų.
Med (vidutinis) – dujos šalinamos veiksmingiau, o prietaisas suvartoja šiek tiek daugiau energijos. Po šalinimo lieka iki 12 ml/l dujų.
Max (didžiausias) – dujos optimaliai pašalinamos, tačiau suvartojama daugiausia energijos. Po šalinimo lieka iki 8 ml/l dujų (pagal VDI 2035 ir 4708).

Patogu montuoti ir naudotis

Spartus, tylus ir itin ekonomiškas – šiais žodžiais galima apibūdinti svarbiausias Vakum E prietaiso savybes. Ne mažiau svarbu ir tai, kad prietaisu ypatingai patogu naudotis, o dujų šalinimo rezultatai rodomi ekrane.
Vakum E apsaugo vidinis filtras. Jeigu reikia valyti filtrą, duodamas automatinis įspėjimas.
Dujų šalinimo sistema veikia labai tyliai. Taip yra todėl, kad šioje degazavimo stotelėje nevyksta sudėtingas virimo procesas.
Vakum E VE3+P skleidžia tik 52 dB triukšmą – panašų triukšmą skleidžia tyli indaplovė. Rinkoje siūlomi dabartinės kartos vakuuminiai dujų šalinimo prietaisai labai skiriasi.

Vakum E nuorinimo stotelėItin pažangi konstrukcija

  1. Dujų šalinimo įtaisas su dujų aptiktuvu
  2. Slėgio jutiklis
  3. Dažnio valdiklis
  4. Dažniu valdomas siurblys
  5. Sistemos jungtys
  6. Triukšmą mažinantys vibracijos slopintuvai
  7. Patikimas korpusas
  8. Sąveikusis ekranas – leidžia realiu laiku įvertinti dujų pašalinimo rezultatus ir sistemos vandens kokybę.
  9. Intuityvus veikimas

Vakum E privalumai

 • Šalina dujas net septynis kartus greičiau lyginant su panašiais gaminiais.
 • Naujoviškos technologijos leidžia sutaupyti net aštuonis kartus daugiau energijos.
 • Pateikia sistemos veikimo duomenis tikruoju laiku.
 • Skleidžia tik nedidelį triukšmą.
 • Automatinė budėjimo režimo funkcija užtikrina optimalų energijos taupymą.
 • Valdikliu galima nustatyti bet kokį dujų pašalinimo lygį nurodytame intervale.
 • Tvirta konstrukcija.

Vakum E nuorinimo stotelę galima naudoti didesnės talpos sistemose, taigi jis tinka – pritaikomas dažniau. Kitaip negu EN20+P serijos įrenginiuose, šiame prietaise pasitelkta nauja jautriojo dujų šalinimo technologija. Dėl to procesas vyksta greitai, tyliai ir ypatingai taupiai.

Vakum E parinkimo grafikas šildymo sistemai Vakum E parinkimo grafikas aušinimo sistemai
Vakum E Vakum E

Vakum E darbiniai apribojimai:
Vakum E

Energijos vartojimo efektyvumas

Šiame grafike pateiktą slėgį Vakum E kolonėlėje galima palyginti su virimo linija. Sistema visiškai automatiškai tikrina, ar trumpame cikle iš sistemos vandens buvo pašalinta pakankamai dujų. Atitinkamos slėgio linijos atspindi pasirinktą dujų šalinimo režimą (Min, Med ir Max).
Kai dujų aptiktuvas nustato, kad nebeišskiriama daugiau dujų – oro – azoto, įrenginys nustoja šalinti dujas iš sistemos vandens. Dujų šalinimo – nuorinimo ciklas sustabdomas, ir ekrane parodomas pranešimas.
Oro šalinimo (degazavimo) stotelė Vakum E ir toliau reguliariai tikrina dujų koncentraciją sistemos vandenyje. Jeigu dujų koncentracija tampa per didelė, degazavimo apartas automatiškai įjungia dujų šalinimo programą.

Vakum E modelių specifikacijos
Vakum E

Vakum E gabaritai:
Modelis Darbinis slėgis Jungtys Matmenys Svoris
bar Į
sistemą
col.

sistemos
col.
Į tiekimo
tinklus
col.
A
mm
B
mm
C
mm
D
mm
kg
Vakum E VE3+P 0,5 – 2,7 1 1/2 1/2 260 1030 670 125 37,5
Vakum E VE6+P 0,8 – 5,4 1 1/2 1/2 260 1030 670 125 41,5
Vakum E VE9+P 0,8 – 8,7 1 1/2 1/2 260 1030 670 125 51,5

 

Techninės specifikacijos:
Tipas Vakum E
VE3+P VE6+P VE9+P
Didžiausias vardinis slėgis, bar 10 10 10
Darbinio slėgio intervalas, bar 0,5 – 2,7 0,8 – 5,4 0,8 – 8,7
Sistemos srauto temperatūra, °C 3 – 120 3 – 120 3 – 120
Sistemos vandens temperatūros intervalas dujų šalinimui, °C 3 – 90 3 – 90 3 – 90
Aplinkos temperatūros intervalas, °C 3 – 45 3 – 45 3 – 45
Reikalavimai maitinimo įtampai, V 1 x 230 1 x 230 1 x 230
Suvartojama galia, kW 0,4 1,1 1,1
Vardinė srovė, A 2,85 5,18 6,80
Skleidžiamas triukšmas, dB(A) 52 55 ˜55
Dujų soties lygis, ml/l (pagal VDI 2035-2 ir 4708-2) Min 15 15 15
Med 12 12 12
Max 8 8 8

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis UAB „Absoliuta“.
Pardavimų skyrius: +370 (684) 01271, +370 (5) 240 51 10, info@absoliuta.lt.