Elektroniniai valdikliai šildymui, karštam vandeniui (ŠVOK), centralizuoto šildymo ir buitinio karšto vandens sistemoms gali būti naudojami įvairiose centralizuoto šildymo sistemose, užtikrindami komfortą ir optimalų energijos suvartojimą.
Šią grupę sudaro valdikliai su tradiciniu analoginiu valdymu bei modernūs valdikliai su pilnai skaitmenine sąsaja.

Bendras bruožas, būdingas visiems valdikliams, yra tai, kad juos lengva valdyti. ECL Comfort grupės valdikliams naudojama „protingų“ kortelių technologija, o grafinės ekrano iliustracijos ant valdiklių palengvina greitą sistemos apžvalgą.

Apie moderniuosius ECL valdiklius skaitykite čia:

ECL 310 elektroninis valdiklis ECL 210 elektroninis valdiklis ECL 110 elektroninis valdiklis
Danfoss ECL comfort 310 valdiklis Danfoss ECL 210 valdiklis Danfoss ECL 110 valdiklis

Ankstesnės prietaisų kartos pasisekimu ir privalumais paremti „Danfoss ECL Comfort 210 ir 310“ reguliatoriai užtikrina šildymo, vėsinimo ir karšto vandens sistemų naudojimo komfortą ir patogumą.

Elektroniniai valdikliai šildymui, karštam vandeniui (ŠVOK):

ECL Comfort 110 reguliatorių verta rinktis paprastoms šildymo sistemoms, kai montuotojas arba vartotojas siekia tradicinio sistemos veikimo.

ECL Comfort 210 reguliatorius patrauklesnis vartotojams, kurie teikia pirmenybę platesnėms naudojimo galimybėms. Serija pasižymi daugybe funkcijų ir gali būti naudojama komercinėse sistemose. Du reguliavimo kontūrai su termostato funkcija, optimizavimo funkcija, trijų taškų kontrole, „Modbus“ ryšiu mažesnėms „SCADA“ sistemoms ir t.t.

ECL Comfort 310 – tai pažangus reguliatorius su daugybe funkcijų, pavyzdžiui, trimis reguliavimo kontūrais su termostato funkcija, optimizavimo funkcija, trijų taškų kontrole, „Modbus/M-bus/Eterneto“ ryšiu ir t.t.

 

Senają ECL Comfort gaminių seriją sudaro reguliatoriai ECL Comfort 100, 200 ir 300.

ECL Comfort 100 reguliatorių verta rinktis paprastoms šildymo sistemoms, kai montuotojas arba vartotojas nori tradicinio, paprasto ir analoginio valdymo.

ECL Comfort 200 reguliatorius patrauklesnis vartotojams, kurie mėgsta skaitmeninę vartotojo sąsają ir jos teikiamas platesnes galimybes. Serija pasižymi daugybe funkcijų ir gali būti naudojama komercinėse sistemose.

ECL Comfort 300 – tai šiuolaikinis reguliatorius su daugybe funkcijų, pavyzdžiui, dviejų kontūrų valdymas su termostato funkcija, optimizavimo funkcija, trijų taškų kontrolė, LON ryšys ir t.t. Informacinės kortelės taikymo sprendimas užtikrina optimalų, patogų vartotojui šio reguliatoriaus valdymą. Šios serijos reguliatorių komplekte taip pat yra jungiamas nuotolinio valdymo pultelis, sujungtas su reguliatoriumi dviejų gyslų kabeliu. Galimi du šio pultelio variantai.

Perspektyvi ECL Comfort kortelė

ECL Comfort reguliatorių serija su perspektyvia informacine kortele gali patenkinti ne tik esamus, bet ir būsimus šildymo sistemos valdymo poreikius. ECL Comfort 300 reguliatoriuose naujus poreikius atitinka naujos kortelės su naujais parametrais. Panagrinėjus kelis pagrindinius reguliatorių modelius su daugybe įvairių ECL kortelių, galima greitai suprasti unikalias ECL Comfort reguliatorių serijos taikymo galimybes.

Naudojant pasirinktą kortelę, lengva ir paprasta nustatyti reguliatorių arba pakeisti jo gamyklinius parametrus, tiksliai pritaikant prie savo šildymo sistemos. ECL Comfort reguliatorių galima užprogramuoti kiekvienai savaitės dienai. Pastatas bus šildomas pasirinktais komforto periodais. Tai naudinga aplinkai ir padeda taupyti pinigus.

Kai kurie ECL Comfort reguliatorių privalumai:

 • Optimizavimo ir šildymo forsavimo funkcija.
 • Grąžinamo termofikacinio vandens temperatūros apribojimas priklausomai nuo lauko temperatūros.
 • Apsauga nuo užšalimo.
 • Šildymo įjungimo ir išjungimo funkcija.
 • Laikrodis su metų indikacija ir automatinis pakeitimas iš vasaros į žiemos laiką ir atvirkščiai.
 • Kopijavimo į informacinę ECL kortelę ir iš jos funkcija.
 • Antibakterinė funkcija (karšto vandens kontūrui).
 • Ryšys per standartizuotą LonTalk protokolą, RS 232, „M” šyną.

Lankstus taikymas ir lengvas valdymas

Automatinis prisiderinimas ir variklių apsauga Kad šildymo sistema gerai veiktų, svarbu iš anksto, prieš pradedant ja naudotis, nustatyti teisingus parametrus.

Išankstinio parametrų nustatymo privalumai:

 • Aukštas komforto lygis.
 • Geresnė apsauga nuo kalkių nuosėdų karšto vandens šilumokaičiuose.
 • Energijos taupymas.
 • Ilgesnis tarnavimo laikas.
 • Minimalus reikalingas aptarnavimas.

Automatinis valdymo parametrų nustatymas pačiame reguliatoriuje, t.y. automatinis prisiderinimas ir variklių apsauga, leidžia optimaliai valdyti karšto vandens sistemą. Tai užtikrina aukštą komforto laipsnį, stabilų valdymą tuščiosios eigos periodais ir ilgesnį variklių tarnavimo laiką.
Tokiu būdu, reguliavimo parametrų nustatymas palengvėja iki vienos paprastos ir patikimos procedūros. Automatinis prisiderinimas ypač svarbus karšto vandens sistemose.

Nuotolinio valdymo galimybė, naudojant WebAccess

WebAccess leidžia ECL Comfort 200 arba 300 reguliatorių valdyti per internetą arba modemą.
Galima nustatyti įvairius nuotolinio valdymo lygmenis – nuo stebėjimo iki plačios ECL reguliatoriaus parametrų kontrolės.
Visos taikomosios programos, atnaujinimo paketai ir kita informacija yra Danfoss šildymo portale, iš kur galima ją atsisiųsti.
WebAccess naudojama LON tinkle ir gali palaikyti ryšį su keturiais ECL reguliatoriais. Per WebAccess taip pat galima stebėti ir kitus komponentus, pavyzdžiui, energijos apskaitos prietaisus.

ECL Comfort ekranas vartotojui ir montuotojui

Su ECL Comfort reguliatoriumi galima iki smulkmenų sukontroliuoti visas šilumos vartojimo stadijas, tuo pačiu įvertinant išorinius faktorius, pavyzdžiui, lauko temperatūrą, šildomos zonos izoliaciją, pastato radiatorių pajėgumą ir t.t. Valdyti ECL Comfort 200 arba 300 reguliatorių labai lengva. Norint įjungti nustatymų keitimo režimą, tereikia paspausti kelis mygtukus.

Vartotojo ekranai:

• Temperatūros reguliavimo ekrane galima greitai peržiūrėti lauko ir patalpos temperatūrą, nustatyttą komforto temperatūrą ir įjungtą sistemos režimą.
• Įprastiniame ekrane matomas laikas, lauko ir patalpos nustatyta temperatūra, pasirinkti dienos komforto periodai ir įjungtas sistemos režimas.
• Laiko programos ekrane pateikiama informacija apie komforto periodų laiko intervalus, jei pagal savo specifinius poreikius vartotojas nustato papildomus ir asmeninius komforto periodus.

Montuotojo ekranai:

• Sistemos komponentų kontrolės ekrane galima pamatyti šildymo sistemos siurblių, vožtuvų su pavaromis ir t.t. būklę, o taip pat esamas sistemos temperatūras (tiekiamo ir grąžinamo termofikacinio vandens temperatūras).
• Sistemos temperatūros kontrolės ekrane nustatoma šildymo kreivė – santykis tarp reikiamos srauto temperatūros ir lauko temperatūros.
• Optimalaus įjungimo funkcija: optimalus įjungimo ir išjungimo laikas apskaičiuojamas priklausomai nuo įvairių faktorių – izoliacijos, radiatorių bei sistemos pajėgumo, užtikrinant, kad reikiama temperatūra būtų pasiekiama reikiamu laiku.

Šaltinis: http://sildymas.danfoss.com/